נשמה של יוצר(ת)

"מי שיש לו נשמה של יוצר מוכרח להיות יוצר רעיונות ומחשבות, אי אפשר לו להיסגר בתלמודו השטחי לבד, כי שלהבת הנשמה עולה היא מאליה ואי אפשר לעצור אותה ממהלכה." (הרב קוק).

וכבר כמה חודשים אני מתלבטת לגבי מוצר מסויים שאני רוצה להוציא לאוויר העולם – האם לקחת אותו לתחום ה"מקצועי שלי" ולפנות למעצבים גרפיים או לקחת אותו לתחום המנטלי שלי ולהתמקד בחשיבה יצירתית / חשיבה חיובית.

התחלתי ללכת בדרך המקצועית, כי שם זה, כביכול, האיזור הבטוח שלי. שם יש לי נסיון, תעודות, ידע שבא עם עבר והוכחות.
נתקעתי.
המון רעיונות מבולבלים והתחלה אחת בתולית, אני לא מצליחה להביא את עצמי לעבודה אמיתית על המוצר, לא מצליחה להתקדם ומרגישה תקועה ומבולבלת גם במקומות אחרים בחיים. דווקא פה הכל נראה לי גדול ומסובך – הפלטפורמה, מיפוי קהל היעד, שיווק, תמחור, צורת ההגשה.
מצד שני אני כל הזמן נרתעת מלנסות ללכת בכיוון השני, כי "מי שָׂמִי"? איך אני יכולה להביא תוכן שעוסק בצורת חשיבה וגישה לחיים אם לא למדתי שום דבר בתחום הזה? לא פסיכולוגיה, לא סוציולוגיה, לא שיטות כאלה ואחרות, אפילו לא אימון (coaching). למרות שכבר מעל שנה וחצי (כן.. כן!) אני כותבת בלוג שעוסק בדיוק בתכנים האלה ומקבלת תגובות מאד חיוביות מהסביבה.
ואז באה ההארה הזו של הרב קוק ואני מבינה שזה חלק מהמהות שלי, חלק מהנשמה שלי. אני לא חייבת ללמוד יצירתיות כדרך חיים כדי להשתמש בכלים האלה. מותר לי, ואולי אפילו מחובתי, להעביר את זה הלאה.
אמנם מאז שאני זוכרת את עצמי היצירתיות שזורה בכל תחומי החיים שלי ובאה לידי ביטוי בכל חלקיק מחשבה, אבל פתאום אני מרגישה שבזמן האחרון קצת הדחקתי אותה ו"נעלתי" אותה לתחום אחד עיקרי – זה שמפרנס אותי.

אני בהחלט מתכוונת להרים לעצמי את הכפפה, להתחיל מהתחלה ולנסות ליצור את המוצר הזה בעטיפה חדשה.

ומתוך סקרנות וללא התחייבות – מה דעתך? האם יש לי פוטנציאל עסקי בתחום הזה? האם נראה לך שאנשים ישלמו לי עבור תוכן שעוסק בחשיבה יצירתית/חיובית ובגישה כזו לחיים? (כמובן שזה תלוי בסוג התוכן, בדרך בה הוא מועבר, במחיר, במינון ועוד מליון דברים, השאלה היא אם אני בכלל בכיוון).
אשמח לתשובות בתגובות, בפרטי, בטלפון, בווטסאפ, ברחוב או בכל מדיה אחרת. תודה 🙂

2 thoughts on “נשמה של יוצר(ת)”

כתיבת תגובה