מה תפקידי? ומה תפקידו?

במקום העבודה שלי התפנה תפקיד שהוא לא ממש משרה, בד"כ אחד העובדים עושה אותו בנוסף לעבודתו הרגילה ומקבל תוספת שכר.
אחד השיקולים העיקריים שלי בבחירת מקום העבודה היה החשיבות וההשקעה שלו בתחום הזה ואני יודעת עד כמה חשוב לי שהוא ימשיך להתקיים.


אני יכולה לקחת את התפקיד, אבל הוא ידרוש ממני המון. אני אהיה טובה לתפקיד, אבל לא בטוח שהוא יהיה טוב לי.

אז מה ההתלבטות?

מצד אחד – אני רואה את החשיבות של התחום הזה, יש לי עניין וערך רב בהמשך קיומו והצלחתו, הרי כמעט ורק בזכותו הגעתי למקום בכלל ואני באמת מאמינה שאם אני רוצה שיהיה משהו, אני צריכה לעשות אותו, כבר אמר לפני מהטמה גנדי – "היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולמך" (וגם, קצת אחרי, אלכס אנסקי עם משפט המחץ "מה לעשות? לעשות!").

מצד שני – אני לא בטוחה שבשלב הזה של חיי אני פנויה להתחייב לתפקיד כזה ("לא בטוחה" כצורת ביטוי. אני יודעת שלא). זה יבוא על חשבון דברים שמאד משמעותיים לי כרגע, זה יבוא על חשבון העבודה שלי עם עצמי, על חשבון זמן עם בן הזוג שלי, על חשבון הכלה ופניות לילדים שלי. ובלי קשר, במקום אחר לגמרי, אני מרגישה שחסרה לי עוד בשלות רגשית וסביבתית כדי לבצע אותו בשלמותו.

אני חושבת על עצמי – מה ה"כן לעצמי"? מה נכון לי? מה מרגיש לי יותר הדרך? בלי שיקולים חיצוניים – בלי הציפייה של הסביבה, בלי להתחשב בעובדה שאין כרגע מישהו אחר, אלא רק לאן המצפן שלי מכוון אותי. האם אעשה את התפקיד מתוך תשוקה או מתוך חוסר ברירה? ברור שאם אקח אותו אמצא בו את התשוקה, אבל זה הכיוון ההפוך. אני רוצה שמתוך התשוקה יבוא המעשה ולא להלביש על המעשה את התשוקה.

אני חושבת על התפקיד – אולי יש סיבה שבגללה הוא נשאר מיותם כרגע? אולי התחום צריך למצוא דרך חדשה להתקיים, אולי מקום העבודה צריך להגדיר מחדש את התחום, אולי אפילו אין בו צורך יותר מכיוון שהוא פתח את הדלת ונתן דחיפה לכל המחלקות ועכשיו כבר הדברים קורים ממילא.
אולי הגדרת התפקיד כבר שינתה את משמעותה כי כל המפעל התפתח וגדל והצרכים שלו השתנו. אנחנו חיים בעולם דינאמי.

אז אני מחליטה, מהעמדה שלי, לתת לו לנוח (לתפקיד) ואם יבוא מישהו עם צורך ותשוקה ותובנה הוא ידע גם מה לעשות בו, ומתוך החיבור שלי לתחום גם ככה דרך העבודה שלי והתוצרים שלי מושפעים מגליו ומשפיעים על סביבת העבודה.
אז למרות הדחף האוטומטי שלי ולמרות הדחיפה של חבריי לעבודה אני מחליטה להשאיר אותו פנוי לדרך חדשה או לאדם שייטיב עמו.

כתיבת תגובה