לכל מה שקורה לי יש השלכה חיובית

אז… מאיפה להתחיל? מבראשית ברא או מהמפץ הגדול? כי ככל שאני מסתכלת על זה בפרספקטיבה, אני רואה איך האירועים שקדמו נקשרים לאירועים שהתאחרו ויצרו את המכלול של התפיסה לגבי מה שקרה.

אתחיל מיום חמישי, בוקר של גשם ללא הפוגה. בשעה 9:45 אני צריכה להיות עם הילד בטיפול במרחק של 20 דקות נסיעה, בשעה 8:15 נכנסת הגננת עם הטפסים לטיפול ומדווחת שהאורות באוטו דולקים.
יש לנו בוסטר – סוללה נטענת שאפשר להטעין בעזרתה את המצבר, אז הלכנו להטעין אותו.
התכנית היתה לנסוע למוסך, לבקש מהמוסכניק שיקפיץ אותי ואת הילד לטיפול ובסיום הטיפול בן זוגי היקר יבוא לאסוף אותנו עם האוטו של ההורים.
בסביבות השעה 9:00 אני הולכת לאוטו והסוללה לא טעונה מספיק.
בן הזוג הולך להביא את הרכב של ההורים כדי להטעין עם כבלים, ובזמן שאני מחכה לו מגיע חבר בהפתעה! היה בסביבה ונכנס רק להגיד שלום.
ביום שישי קבענו לטייל עם המשפחה המורחבת באיזור הגלבוע. בימי שישי אני מסיימת אימון ב-9:00, אז קבענו להפגש ב-10:00.
מאחר והרכב נכנס לאשפוז, העברנו את הטיול ליער שליד הבית שלנו.
ביום שישי בבוקר, בעשרה לעשר אבא שלי מתקשר ואני מבינה שהם לא יצאו מהבית (מרחק 40 דקות נסיעה + לעבור לקנות אוכל לפיקניק + לאסוף את הבן שלי מחבר בישוב אחר).
אני שונאת שמאחרים, קשה לי עם תנודות בלו"ז, אבל זה כבר לפוסט אחר.
לא עוברת דקה ואני מקבלת טלפון מהמוסך שהאוטו מוכן. בד בבד מסתבר שגם האחים שלי באיחור היסטרי ואני לוקחת את בעלי להביא את האוטו מהמוסך.
כולנו מגיעים ביחד.

אז מה שצריך לקרות קורה, או שכל דבר שיכול להשתבש, אכן ישתבש?

בדרך כלל אני מנסה לראות איך אתגרים או קשיים מיטיבים איתי ו/או תורמים לי. אני מאמינה שלכל מה שקורה לי יש השלכה חיובית, גם אם אני לא רואה את זה בכאן ועכשיו, לכן כשאני ניצבת מול אתגר או נמצאת בתוך קושי, אני הרבה פעמים יכולה לראות מעבר ולדעת שמפרספקטיבה של מרחק וזמן אראה אותו אחרת.
למשל, כשנתקענו בחורה (כפר בדואי ליד באר שבע) ביום שישי בצהריים עם 4 ילדים קטנים ואוטו עמוס ציוד טיול וקמפינג, חשבתי "הנה עוד חוויה לאוסף, עוד משהו שנצחק עליו בעתיד" וזה גם מה שאמרתי לילד שלי שנלחץ מכל הסיטואציה, כי באמת שלא היינו תחת איום קיומי.

גם דברים שמוגדרים "שליליים" יכולים לתרום, למשל למוכנות ולחוסן הפנימי (מה שלא הורג מחשל 😉).
לפעמים הקושי "מאלץ" אותי לעשות משהו שהתוצאות שלו מאד טובות ולא הייתי עושה אותו בלעדיו ואז ההשלכה החיובית היא המיטבות והצמיחה.

כתיבת תגובה