לבחור כל פעם מחדש

לבחור כל פעם מחדש זה לא לבדוק האם בחרתי נכון או לא. מה שבחרתי כבר נבחר.
לבחור כל פעם מחדש זה לבדוק עם עצמי האם המקום שבו אני נמצאת מתאים לי כרגע.
זה גם לא אומר לעשות מהפכות.

אם משהו לא מתאים – למה הוא לא מתאים? האם אני רוצה לשנות אותו או לנסות להתאים? מה אני צריכה לעשות כדי להרגיש טוב יותר או נכון יותר? מה הרווח ומה המחיר של השינוי? האם הוא שווה לי?

אם משהו מתאים, מרגיש לי טוב ונכון – אני לא עוזבת אותו בנחת, גם אותו אני מפרקת – מה יש בו שכל כך טוב ונכון לי? לא בשביל לערער את הטוב, אלא ההיפך – ע"מ למנף אותו. אני יכולה להעצים אותו ולעשות אותו אפילו טוב יותר. כשאני מפרקת אני יכולה ללמוד מה נעים לי במקום אחד ואז להשליך אותו על מקום אחר שבו יש לי חוסר.
קצת מילים באוויר?
אז דוגמאות:

כשאני מרגישה טוב מאד בקשר עם בן הזוג שלי ולא יודעת להגדיר מה כל כך טוב לי, אז פשוט כייף ונעים לי.
כשאני מפרקת את הטוב הזה ומבינה שחלק משמעותי ממנו זה הכנות והפתיחות, אני מבינה שכדאי שקשרים אחרים שאני יוצרת יתבססו על כנות ופתיחות כדי שארגיש בהם טוב. אני גם יודעת לדרוש את זה מהצד השני.

כשאני מרגישה שאחה"צ הזה היה נעים במיוחד, אני יכולה פשוט ליהנות מהשלווה בסוף היום או לנתח את ההתנהלות של היום ולהבין שבגלל שהגעתי עד לשער של הגן ולא קראתי לילד מרחוק כרגיל, הוא היה יותר שמח. מחר אנסה להקדים בשתי דקות כדי שאספיק ממש להכנס לחצר הגן ולתת לו תשומת לב בזמן סוף המשחק עם החברים וזה יעצים את השמחה שלו ומן הסתם את כל הלך הרוח בהמשך היום.

כל הזמן בודקת את עצמי כדי לדעת שאני בטוב, שאני לא חיה את ברירת המחדל. לא באובססיביות, אבל כן במודעות.

כתיבת תגובה