למה מתנהגים שונה עם אנשים שונים?

למה אנשים שונים מחזיקים מקומות שונים?
יש את החבר שלעולם לא אעבוד איתו, את הקולגה שלעולם לא אצא איתו לבירה, את השכנה שבחיים לא אהיה חברה שלה ואת החברה שאני לא מקווה שתהיה שכנה שלי ועוד דוגמאות כאלה ואחרות.
מעניין, לא?למה אני מצליחה להתחבר למישהו באופן מדהים במקום אחד ואין לי סיכוי להתחבר אליו בתחום אחר בחיים שלי? אותו אדם ואותה אני.

מה התפקיד של כל אחד ומה הוא בא ללמד אותי? כתבתי על זה משהו באחד הפוסטים הקודמים שלי. בכל תחום בחיים שלי יש דברים מסויימים שאני צריכה ללמוד על עצמי – על היחס שלי, על ההתנהלות שלי, על נקודת המבט שלי. לכן לא כל אחד שמתאים ללמד אותי משהו בתחום אחד יכול לשקף לי משהו בתחום אחר, שם הוא מיותר ושם החיבור שלנו חסר.
אבל באמת, הלימוד הוא לא טורי – זה לא הולך לפי תחומים, הוא רוחבי – מה שאני לומדת אני לומדת על עצמי, זה משפיע על כל דבר שאני עושה, בכל תחום.
אז אולי בעצם זה דומה יותר לפאזל – שלכל חלק יש כמה צדדים ולכל צד יכול להתחבר רק חלק אחד שמתיאים לו בדיוק, אבל לא מתחבר אליו בצדדים האחרים שלו. ולחלק הזה מתחבר עוד חלק שאליו עוד חלק ששוב מתחבר לחלק הראשון וכן הלאה בעסקה סיבובית כולם יוצרים מעגל כוח של חלק ברור יותר מהתמונה הגדולה, כך שבעצם אני לא יכולה 'להנות' ממישהו שיתחבר לכל התחומים, כי זה יחסום את מגוון אפשרויות ההפריה שלו מבחוץ ומן הסתם, יגביל את ההפריה שלו אותי .

זה מביא אותי לחשוב – למה אנחנו מתנהגים שונה עם אנשים שונים או בסביבות שונות?
מה דעתך?

3 thoughts on “למה מתנהגים שונה עם אנשים שונים?”

 1. לדעתי, ככל שנהיה אחודים אנחנו בתוכנו, וקרובים יותר לתזקיק הטהור שהוא אני – הנשמה שלי, תמונה מלאה ושלמה ומחוברת לאחד כולל שלי,
  נתחבר לעצמנו ואז לאחרים ממקום עמוק יותר, מזוקק יותר, של חיבור ללא תנאי. אהבה ללא תנאי.

  ואז באידיליה, בפוטנציאל המלא, החיבור יהיה מהשורש, ולא מענף. ויכלול את הכל.
  עד אז, אנחנו לומדים

   1. בעקרון כן, ואני יכולה לחשוב על כמה דוגמאות.

    מה שאולי גם כן יקרה, זה שהתדר הנוכחי שמחבר אותך עם האדם, עם צד מסויים שלו, הוא נמוך אצלך, ולכן אתם מתחברים משם – והוא שיעור בשבילך, מראה.

    וכשתעמיקי את האיחוד הפנימי שלך כלומר המקומות הנמוכים האלה יהיו פתורים, אולי אצל האחר עדיין לא… ואז תוכלי להיות בחמלה, הכלה ואהבה אליו, אבל תעדיפי להתחבר לעומק ולשיתוף רחב עם אנשים אחרים, שכן מהדהדים את התדר החדש והבריא יותר שלך.

    אגב אני רואה שכשניסיתי לפרסם מחדש את התגובה הקודמת, חתכתי את הסוף… וזה היה הסוף:
    עד אז, אנחנו לומדים
    בסגמנטים, בחתכי רוחב ובזוויות שונות.
    זה בעצם להיות פה ולב שווים, אחת בפנים ובחוץ ומכל זווית וחתך.
    כמו יהלום, כולו זהה וטהור. ואם חותכים אותו, פשוט מקבלים שני יהלומים.

כתיבת תגובה