חיבורים

המכללה שבה אני מלמדת היא בית ספר למקצועות העיצוב. אני מלמדת בניית אתרים במגמת אינטראקטיב, שזה בעצם אומר שהסטודנטים לומדים עיצוב עם דגש על ממשקים דיגיטלים (בשונה מעיצוב אריזה / עיצוב לדפוס).

כבר בשנה הראשונה שלי כמרצה שמתי לב שרוב הסטודנטים לא יודעים לחבר את הדברים שהם לומדים לכדי ידע.
הכוונה היא שהם יכולים להיות מוכשרים במגוון תחומים, אבל לא בלאגד אותם למשהו אחד.
למשל: אותו סטודנט יכול לעשות עבודה גאונית עם פונטים בשיעור טיפוגרפיה וכשהוא מגיע לשיעור קומפוזיציה הוא ימקם את האלמנטים בצורה מושלמת, אבל לא יתייחס לסוג וגודל הפונט.

בקורס שלי הסטודנטים מייצרים אתרי אינטרנט ודפי נחיתה.
אם אתן להם לעצב מסך בתוכנה גרפית הם יעשו זאת בקלות, אם אגיד להם לכתוב קוד של צבעוניות מסויימת הם יעשו זאת בקלות, אבל כשעשינו יחד שלד של דף נחיתה וביקשתי מהם לעצב אותו, הם באו עם תוצרים שהם בעצמם לא היו שלמים איתם.
למה?
זה לא שהם לא יודעים, זה פשוט שאין להם את החיבור הזה שאומר "אני יודע לעבוד עם גלגל הצבעים בקורס יסודות העיצוב, אז עכשיו אוכל ליישם אותו בקורס בניית אתרים".

במשך השנים ניסיתי לייצר שיתופי פעולה עם מספר מרצים כך שהסטודנטים יעבדו באופן מקיף על אותו פרוייקט מזוויות שונות. ליצור להם את החיבור (וגם לחסוך להם זמן..).
לצערי לא תמיד עלה בידי כפי שרציתי.

עכשיו המכללה עושה שינוי והולכת לכיוון של שיתוף פעולה מובנה ומקיף בין כל המרצים, כך שבכל קורס עוסקים באותו נושא ותוקפים ומיישמים אותו מתוך כל תחומי הלימוד בקורסים השונים.

מאד מאמינה ביוזמה הזו. מקווה שהיא תצליח, בעיקר עבור הסטודנטים שמעבר לנסיון הרב יקבלו המון כלים בעלי ערך מוסף לעבודה בעולם האמיתי.

כתיבת תגובה