זמן גמיש

מושג הזמן של בעלי גמיש מאד. זה יכול לחרפן אותי – שהוא מאחר לכל מקום ואף פעם הערכת הזמן שלו לא תואמת את המציאות.
אני, לעומת זאת, אשת הלו"ז. יש ימים שבהם הכל מתותק על הדקה, אין מקום לחריגה וכל עיכוב מפיל מגדל קלפים של כל התכניות.גמישות הזמן של בעלי מאפשרת לו להמציא פתרונות למשברים קטנים מהרגע להרגע.
בעוד אני יודעת ומקובעת על כך שצריך לסוע מפה לשם ואז לחזור דרך משהו שצריך לקחת בדיוק 5 דקות אחרת אאחר לקחת את הילד וכו', פתאום קורה משהו לא צפוי ואני מתקשרת אליו לשתף בתסכול והוא אומר לי – מה הבעיה, פשוט תעשי את הסיבוב בצורה אחרת והכל יסתדר.

בערב החג קבענו זום משפחתי להגיד חג שמח בשעה מסויימת. אני – אשת הלו"ז – תכננתי בדיוק מה נעשה קודם, למה נחכה אחר כך, מתי נשב, מתי נקום, מתי נאכל ארוחת צהריים.
חצי שעה לפני השעה היעודה אחד האחים ביקש לדחות קצת את המפגש. כמה שניות לקח לי לפרק ולבנות את הלו"ז מחדש והייתי גאה בעצמי על כך שלא רק שזרמתי, אלא זה גם אפילו לא העיק עלי. בסוף חזרנו לשעה המקורית ואחותי כתבה "אוי לא אז התגלינו ככלומניקים חסרי חיים שכל שעה טובה להם…" ואני דווקא הרגשתי ושמחתי שהתגליתי לעצמי ביכולת גמישות ותעדוף דינאמי של לוח הזמנים.

מחזק לי את הידיעה שחוויות הן דבר סובייקטיבי ושני אנשים באותה סיטואציה רואים וחווים את הדברים בצורה אחרת. כל אחד בא ממקום אחר וכל אחת נתפסת בעיני עצמה בצורה אחרת. כל אחד נותן משמעות אחרת לדברים (או לא נותן משמעות לדברים שבעיני האחר הם משמעותיים)

כתיבת תגובה